top of page
BASINDA

Caz günü röportaj

>Ece Ulusum/Habertürk

"Caz müziğin güçlü sesi Başak Yavuz, ikinci albümü ‘A Little Red Bug’ ile müzikseverlerle buluşuyor. Caz müziğin sıra dışı tarzını ilk albümü ‘Things’ ile bizlere tanıtan Yavuz, dinleyenleri baş döndüren şarkılarıyla büyülüyor."

>Işıl Çalışkan/Karar

"NTV Radyo’nun Bizim Cazcılar adlı programında, İrem Gökbudak‘ın sorularını yanıtlayan Yavuz, programda, ilk albümü Things’le aynı adı taşıyan parça Things; bir diğer albümü A Little Red Bug’tan A Little Red Bug’ı, Set Me on Fire, Baby! ve Yoksun isimli parçaları çaldı.

Şimdi, Başak Yavuz’un müzik yolculuğuna çıkalım…"

>İrem Gökbudak/NTV

"Amerika`dan dönen Tunçel Gülsoy stüdyosunu ve konuklarını özlemenin şevkiyle ayağının tozuyla kendini stüdyosuna attı ve yılın en güzel albümlerinden birini kaydeden sevgili Başak Yavuz`u albümüyle beraber ağırladı. Harika bir sohbet, harika müzikler...​"

>Tunçel Gülsoy/Cazkolik

"Başak Yavuz'dan caz için iyi şeyler."

>Sevda Aydın/Evrensel

"6. Kadıköy Caz Günleri'nde bu akşamın konuğu, Başak Yavuz Septet. Biz de bunun aracılığıyla Başak Yavuz'un Türkiye'de caz müziği üzerine değerlendirmelerini aldık."

>Sol

"Geçtiğimiz günlerde Grammy jürisine seçilen caz yorumcusu ve bestecisi Başak Yavuz Türkiye'den müzisyenlere 'tekelleşmek değil çoğalmak adına' bir çağrıda bulunmuştu. Şarkı yazımı dersleri veren ve radyo programları yapan Başak Yavuz'a bu çağrısının ne anlama geldiğini sorduk."

>Ali Somel/Sol

"İlk albümü “things…”i yayınlayan Başak Yavuz’la tanışın."

>Aktüel

"Mimarlık kariyerini bir kenara bırakıp müziğe yönelen caz vokalisti Başak Yavuz, ilk albümü 'Things'i Kalan Müzik'ten yayımladı. Yavuz, 'İnat edip gerçekleştirdiğim hayallerimin 12x12 boyutundaki bir ispatıdır bu albüm' diyor."

>Radikal

"Cazın yeni sesi Başak Yavuz sahnede. Caz dünyamızın yeni kadın sesi Başak Yavuz, 2 Kasım Cumartesi gecesi Bahçeşehir Üniversitesi'nde bir konser verecek."

>Radikal

"Caz müziği severler geçtiğimiz günlerde yeni bir isimle tanıştı: Başak Yavuz. Sanatçının Türkiye’de başlayıp Amerika’da devam eden müzik serüveni ilk meyvesini verdi. Things adlı yeni albümünü dinleyicilerle buluşturan Yavuz ile albümüne, ülkemizdeki..."

>Ali Pektaş/Zaman

"Caz’da yeni bir isim: Başak Yavuz Türkiye caz müziğinin yeni kadın vokallerinden Başak Yavuz ilk albümü ‘Things/ Şeyler’ ile müzik dünyasını selamladı. Caz müziği takipçileri aslında bu isme aşina."

>Ali Pektaş/Zaman

Genç neslin başarılı seslerinden, ödüllü caz şarkıcısı Başak Yavuz titizlikle hazırladığı ve Dave Liebman ile Peter Eldridge gibi ustaların da yer aldığı ilk albümü Things`i Tunçel Gülsoy`a anlatıyor. 

>Tunçel Gülsoy/Cazkolik

Caz vokalin başarılı isimlerinden Başak Yavuz müziğini ve ideallerini Zuhal Focan'la paylaştı...

>Zuhal Focan/Cazkolik

bottom of page